Wszystko o męskosci

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie erotyczne

Zdobądź wiedzę na temat tego, w jaki sposób hormony wpływają na twoje nastrój seksualny oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje jądra, albowiem prawidłowa opieka nad nimi zagwarantuje ci zdrowie oraz kondycję seksualną na długie lata.

Testosteron panuje

Najważniejsze zmiany, przez które przechodzi twoje ciało, wywoływane są przez testosteron i zmiany jego ilości w ciągu życia.

Na początku w łonie matki

Metoda połączenia się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek narodzi się jako chłopiec czy jako viagra dziewczynka. Embrion posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, z kolei płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli embrion jest płci męskiej, wówczas chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje tworzenie się jąder. Te kształtujące się w embrionie jądra rozpoczynają produkcję testosteronu, który umożliwia powstanie członka oraz moszny.

Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

U chłopców pokwitanie to okres, w którym następuje progres drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który zaczyna się pomiędzy 12 a 15 rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa 4 lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) pobudzają produkcję testosteronu w jądrach. Nagły wzrost poziomu testosteronu prowadzi do różnorodnych zmian w ciele i zachowaniach chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Wiek dojrzały
W czasie, kiedy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, ciągle trwa produkowanie nasienia w jądrach. Jest to efekt działania testosteronu. Innym efektem działalności testosteronu jest porost włosów w różnych częściach ciała. Testosteron reguluje też m.in. poziom popędu seksualnego i charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj levitra