Jak dopasować długą suknię do figury?

Imprezy oraz rozdania hollywoodzkich nagród udowadniają, że strojna, długa suknia pasuje każdej kobiecie, niezależnie od figury czy rozmiaru. Udzielamy porad, jakie modele sprawdzą się u różnych sylwetek.
Wydłużona suknia prezentuje się wyjątkowo na pannie o sporym wzroście, ale wszystkie, obojętnie od liczby centymetrów, muszą nosić ją w zestawie z czółenkami na wysokim obcasie. Szpilki powodują że prezentujemy się na wyższe, także również polepszają look sylwetki – nosząc je na stopach pośladki są podniesione, dodatkowo klatka piersiowa wypięta, co automatycznie wyszczupla talię.
Panny o figurze klepsydry powinny szukać wzorów z gorsetem, który uwypukli piersi i talię dodatkowo podkreśli ładne ramiona. W takim przypadku idealnym wyborem jest wydłużona suknia o syrenim kroju, czyli dopasowana na linii bioder oraz ud dodatkowo rozkloszowana od kolan w dół. Sukienki tego typu nagminnie zakładają 2 seksowne klepsydry ze świata biznesu rozrywkowego – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka powinna ukrywać znaczne biodra dodatkowo mocne uda, toteż długa suknia dla niej musi przypominać ubiór księżniczki z przylegającą górą dodatkowo pofałdowanym dołem. Posiadając takową figurę unikaj rzeczy typu „beza”, zdecydowanie fajne są modele z dołem w kształcie trapezu czy litery A, które zatuszują dół oraz zrównoważą proporcje.
Nietęga i wysoka kolumna może sobie pozwolić na strój ze skosami oraz odsłaniającą dużo kilogramów, ale by dodać mu krągłości, powinna być uszyta z nieco mocniejszego oraz sztywnego materiału, który nada sylwetce formę, zamiast ściśle ją opinać. Super wyborem będzie suknia błyszcząca albo wyhaftowana 3D deseniami.
Długa suknia dla dziewczyny o figurze jabłka musi mieć -prosty czy lekko pofalowany krój. Uwagę odciągnie od środkowej części sylwetki gorset z przycięciem pod biustem. W takim razie warto dodatkowo szukać sukienek z głębokim dekoltem w wzorze litery V, który wizualnie wyszczupla figurę.
tekst pobrany ze strony sukienki wieczorowe